Dzisiaj jest NYC 21:26:26 / Warszawa 03:26:26
* * * organizacje lub osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt z redakcją myPolinfo *** prosimy o nadsyłanie nam informacji o polonijnych organizacjach wspierających polską kulturę ***
<< Wyœlij znajomemu
Stan New Jersey pośmiewiskiem dla całego USA

New Jersey w USA przechodzi stan zamrożenia.
Senat nie mogąc dojść do porozumienia w kwestii zwiększenia podatku stanowego od sprzedaży artykułów, zadecydował zamknąć placówki, w których ważną rolę odgrywają stanowi prawnicy.

Weszły w tę kategorię kasyna (ze względu na inspektorów stanowych), tory wyścigów konnych (ze względu na sędziów) oraz loteria stanowa.

Tysiące ludzi zostało bez pracy na czas nieokreślony.
Pracownicy kasyn w Atlantic City, które po raz pierwszy od 1978 roku zostały zamknięte, zdecydowali się uderzyć do Trenton, stolicy stanu NJ gdzie obecnie odbywają się debaty.

Demokraci w stanie New Jersey przedstawili własny plan zakończenia ekonomicznie niszczącej sytuacji, która trwa już szósty dzień.

Przedstawiciel zgromadzenia Joe Roerts spotkał się z Gubernatorem NJ panem Corzinem w środę wieczorem.
Po godzinnym spotkaniu stwierdził tylko, że obydwie strony uczyniły postęp w negocjacjach.

Roberts wypowiadający się w imieniu Demokratów oznajmił, że brana jest pod uwagę podwyżka podatku dochodowego o jeden procent dla ludzi, których zarobki przekraczają 200 000 dolarów rocznie.
Kolejną propozycją jest podwyższenie podatków firm z 2,5 do 4,5 procent.

Jednak Demokraci nadal są przeciwni planom gubernatora odnośnie podwyższenia podatków od sprzedaży (sales tax) w stanie NJ z 6 do 7 procent.
Wielu twierdzi, że rozwiązanie to miałoby bardzo mały wpływ na przeciętne rodziny, których wydatki wzrosną o tylko ok 275 dolarów rocznie.


Negocjacje trwają nadal a ich zakończenie wydaje się bardzo odległe.
W międzyczasie przeciętny człowiek, który chce pójść do pracy i zarobić na chleb jest bez pracy i zasiłku do momentu, kiedy politycy tego stanu zdecydują, że pora coś zrobić.

Zamknięcie stanowych placówek w NJ kosztuje około 1,3 miliona dolarów dziennie.
Wyliczenia te nie obejmują strat przeciętnego człowieka, który o milionach nawet nie marzy, chce jedynie opłacić rachunki i żyć godnie z pracy.

Pomimo, że kasyna są prywatnymi instytucjami, zostały zamknięte, ponieważ ich finanse są monitorowane przez stanowych prawników.


Corzine stwierdził dzisiaj, że ma nadzieję na dojście do porozumienia, umożliwiającego ludziom powrót do pracy. Zobaczymy jak długo to jeszcze potrwa.

Na razie trwa tylko wzajemne obwinianie się za bezmyślne trwonienie budżetu stanowego i szukanie 4,5 biliona dolarów, potrzebnych na pokrycie stanowych wydatków.
Republikanie obwiniają Demokratów za to, że zrobili ze stanu New Jersey pośmiewisko dla całego USA.

autor Edyta L
Dodano: 2006-07-06   Komentarze: (1)


Doszli juz do porozumienia. Podatki (state sales tax) wzrosly z 6% do 7%. Przeciez było wiadomo, że do tego dojdzie. Dziesiątki tysięcy ludzi zostalo bez pracy na okres tygodnia, tylko dla tego, że panowie władcy nie wiedzieli na co wydać dany 1% podatku. W między czasie moze jeszcze zejąć pare dni za nim wszyscy beda mogli powrocic do pracy. Tylko w Ameryce !!
Dodano: 2006-07-07 autor Sylwek

  Twój komentarz
autor